Pracovné odevy - Textil

Základom pracovného odevu DASSY je jeho tkanina. Preto sú už na začiatku pri výbere látok stanovené prísne požiadavky na kvalitu, ktoré sa neskôr vykonávajú v početných testoch, aby sa dosiahol najlepší výsledok. Tento odhodlaný prístup vedie k odolným, odolným a dobre navrhnutým látkam, kde je pohodlie a dizajn tiež základom.

Normy pracovných odevov

Profesionálne pracovné odevy DASSY sú certifikované značkou Oeko-tex® standard 100 Class II. To znamená, že odev s týmto označením bol testovaný na škodlivé látky. Všetky použité suroviny bez výnimky spĺňajú normy Oeko-Tex®. Táto značka je ľahko rozpoznateľná a pre používateľa je znakom dôvery.

Stručné vysvetlenie rôznych použitých látok

ODOLNÉ LÁTKY> - VODEODOLNÉ LÁTKY - MULTINORMA LÁTKY - REFLEXNÉ LÁTKY

Cordura®

PA05 - PA06, 100% nylon,
+/- 220 g/m², +/- 285 g/m²

Pracovný odev - Cordura

Výnimočná tkanina pre extrémne pevné a dlhotrvajúce pracovné odevy. Polyamidové vlákno nachádzajúce sa v tkanine Cordura® poskytuje vynikajúcu odolnosť. Okrem tejto dodatočnej úpravy látka odpudzuje vodu a nečistoty a ponúka dodatočný komfort a dobrú údržbu. DASSY používa túto tkaninu na spevnenie odevov, kde je riziko oderu najväčšie, vďaka čomu sú kľúčové oblasti, ako sú vrecká na kolenách, lakte, hrudník a vrecká, pevnejšie a ešte tvrdšie.

Cordura® STRETCH

PA 07 – 92 % polyamid – 8 % elastan, +/- 350 g/m²

Tkanina Cordura®Stretch kombinuje vynikajúcu odolnosť polyamidových vlákien Cordura® s komfortom obojsmerného roztiahnutia. DASSY používa túto tkaninu na vystuženie odevov na strategických miestach a zároveň poskytuje nositeľovi pridanú elasticitu. Vďaka tomu sú kolenné vrecká a lakťové záplaty nielen tuhšie, ale aj flexibilnejšie a ponúkajú väčšiu voľnosť pohybu.

Polyester-bavlna

PESCO 41 (+/– 245 g/m²), PESCO 61 (+/– 245 g/m²), PESCO 63 (+/– 250 g/m²), PESCO 64 (+/– 300 g/m²),
65% polyester - 35% bavlna

Táto kombinácia odolných vlákien vám dáva odolné látky, ktoré sa tiež pohodlne nosia. Zmes polyesteru a bavlny ponúka vysokú stálofarebnosť aj pri bežnom praní pri vysokých teplotách. Vďaka svojim známym vlastnostiam sa táto tkanina používa v rôznych odvetviach.
PESCO 63 použité v kolekcii D-FX má vodoodpudivý povrch a mechanický streč pre väčšiu voľnosť pohybu.
PESCO 41, použité v kolekcii D-FX Flex, má dodatočnú elastickú úpravu na zlepšenie pohodlia pri nosení a mechanické roztiahnutie pre väčšiu voľnosť.
Vyberte si z troch gramáží v rade DASSY: +/- 245, +/- 250 a +/- 300 g / m², v závislosti od druhu práce.

Plátno, polyester-bavlna

PESCO 25 - 65 % polyester - 35 % bavlna, +/- 295 g / m²

Extrémne húževnatý a známy pre svoju vynikajúcu odolnosť vďaka špeciálnej zmesi polyesteru a bavlny. Mierne horizontálne mechanické natiahnutie poskytuje dodatočnú voľnosť pohybu a pohodlie. Okrem toho je konečná úprava na vnútornej strane látky ešte jemnejšia. Pevný, robustný vzhľad je získaný špecifickým tkaním a udržiavaný s vysokou farebnou stálosťou. S optimálnou gramážou látky +/- 295 g/m² je táto látka pohodlná na nosenie v lete aj v zime. V jednej krásne navrhnutej látke sa skrátka spája veľa výhod.

Plátno, Bavlna-Polyester

COPES 60 - 60 % bavlna - 40 % polyester, +/- 340 g / m²

COPES 60 - 60% bavlna - Pevná tkanina, zmes bavlny a polyesteru, s vysokou odolnosťou proti opotrebovaniu a drsným vzhľadom. Odolná tkanina, ktorá je pri nosení príjemne mäkká. Tento vysoký komfort nosenia je navyše spojený s optimálnou voľnosťou pohybu vďaka ľahkému horizontálnemu mechanickému naťahovaniu. 40% polyester, +/- 340 g/m²

STRETCH VLOŽKY Cordura®

PASPA 01 – 88 % polyamid – 12 % elastan, +/- 260 g / m²

Elastické a silné. Táto kombinácia vlákien spája úplnú slobodu pohybu 4-smerného strečového materiálu s odolnými a odolnými vláknami Cordura®. Tento Cordura® Stretch sa šikovne používa na vsadky na strategických miestach, kde je potrebná extra elasticita, napríklad v rozkroku, vzadu pod pásom, na kolenách a/alebo vzadu na kolenách. Okrem toho silné polyamidové vlákno Cordura® spevňuje tieto oblasti odolné voči opotrebovaniu bez toho, aby ohrozila voľnosť pohybu nositeľa.

Bavlna

CO 43 - 100% bavlna, +/- 320 g / m²

Táto bavlnená verzia sa používa na rozšírenie kolekcií pracovných nohavíc DASSY. Oblečenie vyrobené z bavlny má od prírody veľmi príjemný pocit. Izolačné a ventilačné vlastnosti navyše predstavujú pridanú hodnotu pre použitie pracovného odevu. CO 43, verzia použitej bavlny, poskytuje pevnejšiu a odolnejšiu tkaninu, ktorá prospieva životnosti bavlneného odevu. Pri kúpe bavlneného oblečenia vždy zvážte náchylnosť na zrážanie pri prvých praniach.

Džínsová látka

CO93 – 89,5 % bavlna – 10,5 % elastan, +/- 320 g/m² (9,5 oz)
CO94 – 91 % bavlna – 8 % polyester – 1 % elastan, +/- 390 g/m² (11,5 oz)

Tento elastický denim zaisťuje mimoriadne pohodlné pracovné oblečenie. Vďaka vysokému podielu elastanu je CO 93 ešte pružnejší ako CO 94. Obe vlastnosti sú odstránené enzýmom pre charakteristický vzhľad džínsov a väčšiu jemnosť a pružnosť.

Prihláste sa na odber e-noviniek

Prostredníctvom nášho bezplatného e-newsletteru vás budeme informovať o aktuálnych ponukách a novinkách.